Đurić: Prvo pešačka zona, pa revitalizacija mosta

Otvaranje mosta u Kosovskoj Mitrovici nije moguće dok ulica Kralja Petra ne bude pretvorena u pešačku zonu, a termin za početak revitalizacije mosta i te ulice još nije određen, izjavio je...

BE fillon revitalizimin e urës më 14 gusht, thotë Tahiri

Ministrja për Dialog e Qeverisë së Republikës së Kosovës, Edita Tahiri, njofton opinionin se revitalizimi i urës dhe heqja e barrikadës mbi urën e lumit Ibër në Mitrovicë fillon më 14...

EU-facilitated Dialogue: Implementation of the Agreement on the Mitrovica Bridge

Following the extensive discussions on 2 August, Minister for the Dialogue Edita Tahiri and Chief Negotiator Marko Djuric agreed today on the last remaining details to implement the 25 August 2015...

BE fillon revitalizimin e urës më 14 gusht, thotë Tahiri

Ministrja për Dialog e Qeverisë së Republikës së Kosovës, Edita Tahiri, njofton opinionin se revitalizimi i urës dhe heqja e barrikadës mbi urën e lumit Ibër në Mitrovicë fillon më 14...

U shënua progres në zhbllokimin e zbatimit të marrëveshjeve, thotë Tahiri

Është shënuar progres në zhbllokimin e marrëveshjeve në fushën e heqjes së barrikadës nga ura mbi lumin Ibër në Mitrovicë dhe marrjen e kodit telefonik shtetëror për Kosovën deklaroj ministrja për...

Sot e nesër në Bruksel, vazhdimi i dialogut Kosovë-Serbi

Sipas medieve të Beogradit, dialogu Kosovë-Serbi në nivel ekspertësh do të zhvillohet sot e nesër, transmeton Koha.net. Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, do t’i prijë delegacionit...

Ministrja Edita Tahiri ka udhëtuar sot në Bruksel

Ministrja për dialog Edita Tahiri, ka udhëtuar sot për Bruksel për të marrë pjesë në raundin e ri të bisedimeve të thirrur nga Bashkimi Evropian. Ministrja për dialog Edita Tahiri, ka udhëtuar...

Ministrja Tahiri priti në takim delegacionin e BE-së

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka pritur në takim një delegacion të Bashkimit Evropian të kryesuar nga z. Thomas Busch. Qëllimi i këtij takimi ka qenë shqyrtimi i gjendjes në zbatimin...

Serbia duhet ta heq Kosovën nga Kushtetuta e saj, thotë Tahiri

Ministrja për dialog në Qeverinë e Kosovës, Edita Tahiri, i tha Radios Evropa Lirë se “është koha që Serbia ta nxjerr Kosovën nga preambula e Kushtetutë së saj”. Ajo tha se...

Dialogu me Serbinë duhet të afatizohet, thotë Ministri i Jashtëm Hoxhaj

Vizita e ministrit të Jashtëm të Kosovës, Enver Hoxhaj në Berlin (22.07) u përqëndrua tek mbështetja ekonomike gjermane për Kosovën, por edhe tek dialogu me Serbinë. Gjermania mbetet një adresë e...