Lunacek writes to the Head of Serbian Mission to EU

READ THE LETTER HERE: Letter to Mr Lopandic This letter is a respond to the previous letter of Mr Lopandic to all members of the AFET. European Western Balkans already wrote about...

Mustafa and Vučić meeting on Wednesday in Brussels

The next meeting of the high level dialogue between Belgrade and Pristina with Prime Minister Aleksandar Vučić and Prime Minister Isa Mustafa, facilitated by Federica Mogherini, High Representative for Foreign Affairs...

Marrëveshja për njohjen reciproke të diplomave nis zbatimin më 1 mars

Ministrja për Dialog Edita Tahiri, njëherësh kryenegociatore në dialogun e Brukselit ka theksuar se kjo është një marrëveshje e re për diplomat, e cila është më e zgjeruar se ajo e...

Gjuriq: Serbia e neveritur me dënimin e Oliver Ivanoviqit

Sipas tij, është koha që Beogradi ta rishqyrtojë pjesëmarrjen e tij në dialog me Prishtinën, transmeton Indeksonline. Gjuriq, pas vendimit të Gjykatës Themelore në Mitrovicë që të dënohet me 9 vjet burg...

Verdict in Oliver Ivanovic Case Pronounced

The Court found proven that on 14 April 1999 numerous Albanian families were forcefully removed from their houses by the Serbian forces and gathered together outside into the streets. Among these,...

Tahiri: Kosova me kod në pjesën e parë të muajit mars

Kosova pritet të marrë kodin 383 në pjesën e parë të muajit mars. Përveç pavarësisë në fushën e telekomunikimit, me kodin e ri, do të marrin fund edhe ndërhyrjet në rrjet...

I jepet drita jeshile operimit të telefonisë serbe “MTS” në Kosovë

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci ka bërë të ditur se fillimi i operimit të këtij operatori është konform negociatave teknike që janë zhvilluar në Bruksel, njofton Klan Kosova. (KlanKosova 15/01/2016)

Dialogu vazhdon pa Mustafën?

Sipas burimeve të gazetës, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në takimin që ka pasur të premten me drejtoreshën për Evropën Perëndimore, Ballkanin Perëndimor dhe Turqinë në BE, Angelina Eichhorst, ka përkrahur...

Marko Gjuriq udhëheq ekspertët e Serbisë në dialogun e Brukselit

Në një komunikatë për medie, që e publikuan mediet e Beogradit, të cilën e transmeton Koha.net, theksohet se në Bruksel do të bisedohet për themelimin e Bashkësisë (Asociacionit) të Komunave me...

Grup ekspertësh për statutin e Asociacionit

Zëvendësministri në Ministrinë e Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj, ka thënë për "Zërin" se kryeministri, Isa Mustafa, është në fazën e themelimit të grupit të ekspertëve për hartimin e statutit...