Mariq bëhet ndihmës i Gjuriqit

0
219

Qeveria e Serbisë në mbledhjen e sotme e ka emërmuar ish-ministrin serb në Qeverinë e Kosovës, Ljubomir Mariq si asistent të drejtorit të të ashtuquajturës zyre për Kosovën.

Ish-ministri i Administratës dhe Pushtetit Lokal  në pozitën e ndihmësit të Marko Gjuriq do të merret me krijimin e Asociacionit të komunave serbe dhe koordinimin e vetëqeverisjes lokale në Kosovë, transmeton Klan Kosova.

(klankosova.tv, 14/03/2017)

comments

SHARE